"Фашизм не пройде!!!"

pryhodko_copy

Мало не всю сім'ю Приходько звинувачують в расизмі

Назар Приходько, брат співачки Анастасії Приходько, яка представить Росію на "Євробаченні-2009", подасть в суд на "Московский комсомолец" за опублікований 12 березня матеріал "Анастасія Приходько: "Гітлер був в дечому правий". Назар Приходько заявив, що стаття містить "брехливі відомості", що порочать його та його сім'ю. Приходько повідомив, що його інтереси в суді представлятиме Вадим Усков.

Головний редактор "МК" Павло Гусєв прокоментував заяву Приходько наступним чином: "Дуже добре, нехай подає - суд з'ясує істину".

У статті за 12 березня у "МК" було наведено деякі висловлювання співачки, зроблені нею у дні участі у "Фабриці зірок - 7". Приходько нібито образила співачку-мулатку Корнелію Манго, а також розмірковувала про "правоту Гітлера" в національному питанні.

Журналіст пише: "українська дівчина обізвала Корнелію "чорно*опою", після чого почала розмірковувати про те, що "не люблю я негрів і китайців". На запитання Дакоти: "а навіщо ти прийшла на проект, де продюсер - грузин (Костянтин Меладзе)?" - Приходько одразу пояснила нетямущій, що грузини - "білі, а це - чорні, яких треба купувати",

Газета згадала також, що брат Анастасії Назар "помічений в маршах та акціях ультранаціоналістичної організації УНА-УНСО". Після появи статті Назар Приходько через пресу зробив заяву про те, що "ніколи не перебував і не перебуваю ні в партії УНА-УНСО, ні в інших подібних організаціях, і категорично не поділяю їхні переконання".

Брат співачки заявив, що вирішив звернутися до суду, щоб "зупинити подальше розповсюдження наклепу про мене і мою сім'ю, і таким чином поставити крапку в цій брудній історії, - і додав. - На даний момент я не бачу інших способів припинити це жахливе цькування."

Того ж дня, 12 березня, Анастасія Приходько теж зробила заяву для журналістів. Зокрема, співачка визнала, що "дійсно допустила на "Фабриці зірок" дуже зле, неправильне висловлювання на адресу Корнелії Манго ... Ніякого расизму в моїй голові тоді не було, тільки емоції, з якими я не справилась".

Артистка каже, що вона приголомшена звинуваченнями на свою адресу. "Якщо сказати, що я шокована, - навіть цього буде недостатньо. Я була готова до того, що обговорюватимуть мене і мою пісню, мої вокальні дані, мою зовнішність врешті-решт. Я була готова не тільки до компліментів. Але те, що я зараз читаю в газетах і в інтернеті про себе, про свого брата - це потрясіння".

"Як можна мене звинувачувати у фашизмі, коли мій дідусь, Михайло Микитович Приходько, воював у Великій Вітчизняній, нагороджений медаллю "За взяття Берліна" і розписався на стіні Рейхстагу? Як можна звинувачувати мене в антисемітизмі, коли моя найкраща подруга, з якою я дружу вже 11 років, - єврейка? Як можна звинувачувати мене в расизмі, коли мій батько - росіянин, мама - українка, а прапрапрадід - японець?" - дивується вона.

Анастасія Приходько перемогла у фіналі російського відбору, який відбувся в ніч з суботи на неділю. За співачку проголосували 25% глядачів і шість з одинадцяти членів професійного журі.

Перемога Приходько відразу ж викликала неоднозначну реакцію в російському суспільстві. Йосип Пригожин, чоловік співачки Валерії, яка зайняла друге місце, поставив під сумнів результати SMS-голосування, а фракція ЛДПР в Госдумі заявила, що вибір української співачки завдає шкоди престижу країни, оскільки ця виконавиця нібито відома своїми вкрай правими націоналістичними поглядами.

За інформацією: Lenta.ru , Кореспондент.net , NEWSru.ua