NiceDay Кіно Рецензії Мільйонер з трущоб

Мільйонер з трущоб

slumdog_millionaire_rec

Атос, Портос і ...? В Індії це питання на 20 мільйонів рупій

Жанр: Драма
Країна: США, Великобританія, Франція
Режисер: Денні Бойл
У ролях: Дев Патель, Аніл Капур, Саурабх Шукла, Рахендранат Зутші, Женева Тавлар, Фрейда Пінто, Ірфан Кхан

Джамал Малік – юнак, який народився і виріс у найбідніших районах Мумбаї. Волею випадку він потрапляє на телегру "Перший мільйон". Хлопець немає ніякої освіти, але на свої 18 років у Джамала величезний життєвий досвід. Він і допомагає юнакові продемонструвати у телешоу чудові результати.

Успішна гра хлопця викликає підозри в індійської поліції. У перерві зйомок, між двома передачами, вони заарештовують Джамала і не надто "демократично" допитують його. Хлопець розповідає поліцейським звідки він узяв відповіді на запитання телевікторини, які дивовижним чином виявились так тісно переплетені з історією його життя.

До українських кінотеатрів "Мільйонер з трущоб" потрапив вже тоді, коли отримав міжнародне визнання, здобув усі можливі кінонагороди, в тому числі вісім статуеток "Оскар", серед яких перемога у номінації "Найкращий фільм року". До речі, рідкісний випадок, коли фільм, що переміг у  стількох номінаціях, чудово показав себе і у світовому прокаті.

В чому ж успіх цієї стрічки? Дати однозначну відповідь важко. Може європейський та американський глядач, а заразом і критик, вже переситився фільмами, в основі яких лежать проблеми: гомосексуалізму, расової нетерпимості, пригнічення прав кращої половини людства. Захотілося нам з вами трохи розслабитись, переключитись із довгих психологічних діалогів на щось прозаїчніше, але і ближче за своєю суттю. Такою відрадою і став "Мільйонер з трущоб".

Денні Бойлу, режисерові картини, вдалось загорнути екзотичну індійську цукерку в гарну європейську обгортку. Хоч у фільмі і йдеться про бідні райони Мумбаї, знімаються індійські актори і розповідається про індійські звичаї і традиції, але вплив Західного кінематографу відчутно у кожному кадрі. Режисер вміло поглибив емоційну складову картини, відмінно попрацювали оператори та звукорежисери.

Особливого антуражу фільмові додають актори. Але головна їхня заслуга, як це не дивно, не у грі. Просто приємно побачити нові лиця, "не засвічені" в інших картинах з прицілом чи без на "Оскар". Це позбавляє героїв "Мільйонера з трущоб" лицедійства, а у купі із правдивими декораціями (якщо так можна назвати звичайні райони Мумбаї) надає картині шарму легкої документальності.

Недоліки картини визначити не легко. У "мільйонері з трущоб" межа між Західним та Східним стилем кінематографу дуже розмита. Так, здавалося б, дитяче питання – назвати ім'я третього мушкетера із знаменитого твору Олександра Дюма – в індійській версії "Першого мільйону" відділяє Джамала від здобуття головного призу у 20 мільйонів рупій. Що це? Грубе недопрацювання сценаристів чи може Індія справді так віддалена від Західної культури?

Частково відповідь на це запитання можна знайти у фільмі. "Мільйонер з трущоб" зробленого в Індії і "під Індію" (зрештою навіть без індійських танців у стрічці не обійшлося). Джамал може не знати хто був у компанії Атоса і Портоса, але він добре знає, хто зображений на стодоларовій банкноті.

Картина Денні Бойла не з тих оскароносних шедеврів, які перевертають кінематограф з ніг на голову. Ще кілька місяців фільм побуде "на слуху", але вічної слави, як у "Хрещеного батька", "Фореста Гампа" чи "Кримінального чтива", фільмові здобути навряд чи вдасться. Звісно, якщо не говорити про Індію, де "Мільйонер з трущоб" ще довго залишатиметься фільмом "номер один".


 

Кінорецензії

slumdog_millionaire Мільйонер з трущоб
Атос, Портос і ...? В Індії це питання на 20 мільйонів рупій
underworld_3 Інший світ: Повстання ліканів
Back in Середньовіччя: Замість пістолетів – мечі та арбалети
den_koly_zemlya_zupynylasya День, коли земля зупинилась
Ми думали, що Земля належить нам. Ми помилялись

Кінопрокат США

1.

Ніч у музеї 2 NEW!!!
Night at the Museum 2

$53,500,000

2.

Термінатор: нехай прийде спаситель NEW!!!
Terminator Salvation

$43,010,000

3.

Стар трек
Star Trek

$21,951,000

4.

Ангели і демони
Angels & Demons

$21,400,000

5.

Дуже танцювальне кіно NEW!!!
Dance Flick

$11,113,000

6.

Люди – Х. Росомаха
X-Men Origins: Wolverine

$7,800,000

7.

Привиди колишніх подружок
Ghosts of Girlfriends Past

$3,720,000

8.

Одержимість
Obsessed

$2,000,000

9.

Монстри проти прибульців
Monsters Vs. Aliens

$1,345,000

10.

Татові знову 17
17 Again

$1,005,000

>>детальніше: 22.05-24.05