Девід Лінч у Києві

david_lynch

Культовому режисерові сподобалась столична архітектура і кава

Знаменитий американський кінорежисер і сценарист Девід Лінч ("Малхолланд Драйв", "Шосе в нікуди", "Людина Слон", серіал "Твін Пікс") 13 квітня представив у Києві свою книгу "Упіймати велику рибу. Медитація, усвідомлення, творчість", а також анонсував відкриття українського представництва фонду свого імені.

За словами знаменитого режисера: "людина не здатна зробити нічого без ідей. А вони схожі на риб: поверхневі - це дрібна рибка, яка "плаває" на поверхні, глибокі ідеї - велика риба, що "живе" в глибинах свідомості. Приманка - це ваше бажання. Якщо тільки ви захочете, ви зможете розширити резервуар свідомості і зловити свою "велику рибу".

За словами режисера, він регулярно "виловлює" таким чином ідеї для кінематографа, музики, живопису: "В кожній людині є океан творчої енергії та наснаги, занурення в який дасть фізичне, емоційне і духовне перетворення".

Режисер також поділився історією створення деяких з найбільш оригінальних персонажів своїх картин. Так, розповідаючи про загадкового ковбоя з фільму "Малхолланд Драйв", Лінч пояснив: "Все завдяки ідеям. Як тільки приходить ідея, за нею приходить і персонаж. Я сидів і диктував помічникові свої ідеї, які він записував за мною. Раптом мені явився цей ковбой і почав розмовляти зі мною. Я продиктував своєму помічникові те, що розповів мені ковбой. Так і виник цей персонаж ", - описав Девід Лінч.

Режисер прилетів до Києва в неділю, 12 квітня, і планує пробути в місті чотири дні. Він зізнався, що знає про Україну небагато. Лінч згадав, що йому "сподобалося спостерігати по телевізору ті моменти, коли в Україні всі ходили в помаранчевому", а також розповів про те, що йому колись довелося жити у Філадельфії в районі українських та польських емігрантів.

Відповідаючи на запитання, чи знає він що-небудь про українське кіно, Девід Лінч відповів негативно. При цьому він зазначив, що "місця народжують ідеї" і не виключив, що зніме в Україні "гігантський фільм", а поки що лише "насичується" країною. Окремий комплімент Лінч подарував київській архітектурі та "смачній місцевій каві".

За інформацією: Подробности