Козак Максим Терещенко

kadr_taras_bulba

Актор-аматор під час зйомок "Тараса Бульби" перевтілився у запорожця


Великі екрани – в очікуванні прем’єри фільму "Тарас Бульба", який за мотивами повісті Миколи Гоголя, зняв відомий російський режисер Володимир Бортко. Богдана Ступку, Аду Роговцеву, Володимира Вдовиченкова, Ігоря Петренка та інших знаних акторів у їхніх нових перевтіленнях можна буде побачити вже навесні.

Немалу частину зйомок "Тараса Бульби" провели на правому березі Дніпра, у балці на Нижній Хортиці та на території історико-культурного комплексу "Запорізька Січ". Спершу Запорізьку Січ хотіли будувати на "Мосфільмі". Та відвідавши Хортицю, Володимир Бортко вирішив, що кращого знімального майданчика йому не знайти.

Житель Запоріжжя Максим Терещенко, який під час зйомок "Тараса Бульби" приміряв на себе роль запорізького козака, поділився з кореспондентами " ВЗ " своїми враженнями. "На знімальний майданчик я потрапив невипадково, - казав він. - Давно цікавлюся історією і кінематографом. Якось мій друг сказав, що у нашому місті проходитимуть зйомки фільму "Тарас Бульба", і буде набір у масовку. Мене це зацікавило - вирішив спробувати".

- Як відбувався кастинг?

- Оголошення про набір до масовки дали місцеві ЗМІ. Відбір кандидатів тривав місяць. Однією з головних умов було побрити голову налисо й не голитися протягом усіх днів зйомок. Прийшовши на місце збору у призначений день, побачив натовп – людей із 700. Попереднього відбору не було. Через годину приїхав режисер картини з головним оператором і режисером, який відповідав за масовку. Нас попросили вишикуватися у три великі кола. І так почався відбір. Розуміючи, що потрібна суворість на обличчах, деякі люди корчили такі пики, що ставало смішно не лише режисеру, а й усім довкола. Врешті відібрали 100 осіб, серед них – й мене. Нам видали костюми, поголили і сказали, коли й куди прийти наступного дня.

- Які враження від зйомок?

- Я завжди хотів знятися у фільмі, нехай навіть у масовці. Побачити знімальний процес зсередини. Тож мені було цікаво дивитися, як працює режисер, оператор... Як грають актори. Навряд чи таке ще повториться... Якби можна було ще раз знятися у хорошій картині, зробив би це не замислюючись.

- З ким зі знаменитостей вам вдалося попрацювати, поспілкуватися, познайомитися?

- Відомих акторів було багато. На знімальному майданчику працювали такі знаменитості, як Боярський, Ступка, Хмельницький, Петренко, Дедюшко, Вдовиченков... Можна було не лише сфотографуватися, а й поспілкуватися з ними. Особливо запам’ятався Богдан Ступка. Між дублями він веселив усю знімальну групу й акторів. Що сподобалося, так це повна відсутність зіркової хвороби. Не дивлячись на його статус і популярність, Ступка – класний мужик.

Особливо мені запам’ятався епізод, де я разом із Олександром Дедюшком (нині покійним) веду зв’язаного козака, що вчинив злочин, на місце страти. Це мій найкрупніший план! Та ще й з таким артистом! Дедюшко теж жартував постійно.

- Вам важко було грати?

- Грати було нескладно, хоча як такої гри від нас і не вимагали. Ми ходили, стояли, бігали, декілька разів довелося навіть побитися перед камерою. Хоча сказати, що ми зовсім не грали, теж не можна, адже всі дуже старалися. Від сонця наші лисі голови згоріли й облазили вже на третій день. Та на це ніхто не звертав уваги, адже всім було цікаво. Знімали навіть вночі. А платили нам по 30-40 гривень на день. Та ніхто заради грошей у масовку не йшов.

- А як до масовки ставилася знімальна група?

- Чесно кажучи, ставилися до нас із легкою зневагою, особливо костюмери і гримери... Решта членів знімальної групи не сильно показували це. Та все одно було помітно й неприємно. Ми дуже не ображалися, хоча серед нас були люди з вищою освітою і ті, що займають досить високі посади.

Високий Замок