Том Круз

kadr_valkyrie

Ми прискіпливо штудіювали усі доступні нам документи

Том Круз, режисер Брайан Сінгер і сценарист Крістофер МакКуоррі відвідали Москву з нагоди прем'єри картини "Операція Валькірія", де Том зіграв полковника Клауса фон Штауффенберга, який намагався вбити Гітлера.

Цю стрічку можна назвати багатостраждальною: її то забороняли знімати, то зіпсували при проявці плівку з ключовою сценою, то переносили кілька разів прем'єру. В результаті, картина вийшла в США якраз на Різдво 2008 року і заробила на батьківщині за місяць 80 мільйонів доларів. Про події на знімальному майданчику, а також власні роздуми про події сімдесятилітньої давності йшла мова на московській прес-конференції.

- Чому Вас взагалі зацікавила ця тема?

Том Круз: Коли я читаю сценарії, то намагаюся дивитися на майбутній фільм очима глядачів. Намагаюся знайти різні сюжети, щоб вони захоплювали аудиторію. "Операція Валькірія" - класичний саспенс трилер, як "Велика втеча". Раніше я ніколи не чув про цей замах, а тому читав сценарій Кріса не відриваючись. Мені здається, Брайан Сінгер знайшов особливий підхід до фільму - це класика, майже нео-класика.
 
І ще я давно хотів попрацювати з Брайаном, мені дуже подобаються його "Підозрілі особи". Є й інші картини на цю тему, але вони зняті для німецького глядача, а нам хотілося зробити фільм для всього світу.

До того ж, я і не підозрював, що в Німеччині існував рух опору, а коли дізнався про це, то був дуже зворушений таким фактом.

- Наскільки історично достовірними можна назвати події, зображені в "Операції Валькірія"?

Том Круз:   Ми прискіпливо штудіювали усі доступні нам документи. Дійшли навіть до того, що вивчили підпис Гітлера саме на тому наказі, де йде мова про введення плану "Валькірія", згідно з яким у випадку внутрішньої кризи влада повинна була перейти в руки резервної армії. При цьому потрібно було пам'ятати і про завдання зовсім іншого роду. Наш фільм повинен розважити глядача. Це не кінобіографія і не документальне кіно.

Крістофер МакКуоррі: Чим більше ми вивчали історію, тим більше розуміли, скільки всього поставлено на карту. Ми хотіли в ігровій манері описати події, що трапились 20 липня 1944 року, але в процесі зйомок дуже захопилися, стали багато читати, подорожувати історичними місцями і зняли заодно документальний фільм, присвячений подіям, які призвели до становлення Третього Рейху для каналу History.

Але ми не історики, ми кінематографісти. В реальності під час операцій фон Штауффенберг відмовився від морфію, але ми вирішили вирізати цей момент, тому що в наш час це здається вчинком в стилі Голлівуду, причому не в найкращому значенні цього вислову.

- А як щодо випадку із засвіченою сценою розстрілу?

Браян Сінгер: На щастя, все було застраховано (сміється).

Том Круз: Я взагалі із задоволенням перезнімаю сцени. Розглядаю це як зайву можливість щось поліпшити.


 

Кінорецензії

slumdog_millionaire Мільйонер з трущоб
Атос, Портос і ...? В Індії це питання на 20 мільйонів рупій
underworld_3 Інший світ: Повстання ліканів
Back in Середньовіччя: Замість пістолетів – мечі та арбалети
den_koly_zemlya_zupynylasya День, коли земля зупинилась
Ми думали, що Земля належить нам. Ми помилялись

Кінопрокат США

1.

Ніч у музеї 2 NEW!!!
Night at the Museum 2

$53,500,000

2.

Термінатор: нехай прийде спаситель NEW!!!
Terminator Salvation

$43,010,000

3.

Стар трек
Star Trek

$21,951,000

4.

Ангели і демони
Angels & Demons

$21,400,000

5.

Дуже танцювальне кіно NEW!!!
Dance Flick

$11,113,000

6.

Люди – Х. Росомаха
X-Men Origins: Wolverine

$7,800,000

7.

Привиди колишніх подружок
Ghosts of Girlfriends Past

$3,720,000

8.

Одержимість
Obsessed

$2,000,000

9.

Монстри проти прибульців
Monsters Vs. Aliens

$1,345,000

10.

Татові знову 17
17 Again

$1,005,000

>>детальніше: 22.05-24.05