Вручено премію Орвелла

fisshng_swedden

"Найкращою книгою" став роман "Риболовля в Утопії" про Швецію

Лауреатом премії Орвелла за 2009 рік став британський журналіст Ендрю Браун (Andrew Brown) за книгу про Швецію "Риболовля в Утопії" (Fishing in Utopia), пише газета The Guardian. Браун - журналіст цього британського видання - отримав нагороду в категорії "Найкраща книга".

Ім'я власника премії - однієї з найпрестижніших у Великій Британії літературно-політичних нагород - було оголошено ввечері 22 квітня на урочистій церемонії в Лондоні. На сайті оргкомітету премії повідомляється, що книга Брауна "розповідає про те, як він закохався в Швецію і все шведське, в тому числі, свою першу дружину, рибалку і соціалізм".

У короткий список номінантів на премію Орвелла за 2009 рік входила книга про Росію "Діти Сталіна" (Stalin's Children), написана журналістом Newsweek Оуеном Меттюсом.

Премію Орвелла в категорії "Найкраща публіцистика" в 2009 році отримав Патрік Кокберн (Patrick Cockburn) за серію репортажів з Близького Сходу, опублікованих у London Review of Books і газеті The Independent.

Кокберн в 2009 році висувався на здобуття премії Орвелла в категорії "Найкраща книга". Однак його твір "Муктада аль-Садр і падіння Іраку" не потрапив в короткий список претендентів.

Нагороду за "Найкращий блог" отримав щоденник співробітника британської поліції NightJack - An English Detective.

Премія Орвелла в категоріях "Найкраща книга" і "Найкраща публіцистика" вручається з 1994 року. "Найкращий блог" в 2009 році був обраний вперше. Володарі премії отримують чек на три тисячі фунтів стерлінгів.

За інформацією: Lenta.ru