То, все-таки, плагіат?

camilo_jose_cela

У романі нобелівського лауреата Каміло Сели "надто багато співпадінь"

Судова справа десятирічної давності може бути поновлена у Іспанії проти нобелівського лауреата з літератури 1989 року Каміло Хосе Сели (Camilo Jose Cela), звинуваченого у плагіаті.

Оскільки Села помер у 2002 році, правосуддя націлене тепер на Хосе Мануеля Лару, голову видавництва Planeta, який допомагав Селі нечесно використовувати роман Марії дель Кармен Формосо (Maria del Carmen Formoso) "Кармен, Кармела, Карміна" (Carmen, Carmela, Carmina) за 1994 рік.

Книга Сели "Хрест святого Андрія" (La Cruz de San Andres) здобула літературну премію Planeta і 225 тисяч євро призових незадовго після того, як вийшов друком твір Формосо. Письменниця подала до суду у 1998 році, однак її справу проти нобелівського лауреата двічі відкладали на невизначений час. Зараз, проте, суд виніс рішення, що у двох романах надто багато "співпадінь і подібностей". Як зазначено у рішенні, Села "майстерно запозичав" з роману Формосо, перетворивши його у "естетично відмінний твір".

Якщо вищий суд відхилить апеляцію видавництва, справу проти нечесного лауреата, твори якого названо найпопулярнішими серед іспаномовної літератури з часів "Дона Кіхота" Сервантеса, поновлять втретє.