NiceDay Книги Новини То ось яка Червона Шапочка!

То ось яка Червона Шапочка!

hoodwinked

Кабмін закликають розібратися із шкільною програмою з літератури

Депутати Миколаївської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів і Міністерства освіти і науки з вимогою виключити зі шкільної програми і підручника "Українська література" для 8 класу казку Євгена Дударя "Червона Шапочка".

У цьому "творі" за інтерпретацією Євгена Дударя восьмикласники можуть прочитати, що "Нижня частина (!!!) її (Червоної Шапочки) була у вичовганих джинсах, верхня - в розписаному незрозумілими гаслами балахоні."

Змінилося і наповнення корзини, яку мама дає дочці, щоб та віднесла бабусі: "Якось мама дала Червоній Шапочці пиріг, вина й звеліла віднести бабусі. Відійшла дівчина подалі, сіла під кущ, випила вино, з’їла пиріг, дістала з потайної кишені цигарку і запалила…"

І взагалі була вона дівчиною не промах: осідлала вовка, коли той спробував на неї "наїхати", і заставила везти себе верхи аж до бабусі. На цьому пригоди не закінчились, Червона Шапочка заставила віддати бабусю свою пенсію, а коли за стареньку спробував вступитись мисливець, що проходив повз, то Червона Шапочка пригрозила йому тим, що "напише скаргу, що він убив Вовка, обікрав бабушенцію і приставав до неї…"

"На наш погляд, цей твір не що інше, як пропаганда чванства, брутальності, неосвіченості. Учні будуть засвоювати поведінку Червоної Шапочки, позитивної героїні Шарля Перро, на основі повністю нівельованого твору Євгена Дударя, сприймаючи приклад чергового розтління підростаючого покоління як нормальне явище", - сказано в зверненні депутатів Миколаївської обласної ради.

Можновладці вважають, що така інтерпретація казки суперечать загальноприйнятим моральним нормам і нехтує правилами пристойності. Також Луганська обласна рада 17 квітня звернулася до Верховної Ради й Кабінету Міністрів із проханням перевірити рівень моралі в шкільних підручниках з української літератури для 8 класу.


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо