Суперник "Гаррі Поттера" "Брісінгр" - лідер року серед дитячих книжок за кількістю продажів

Очоливши британські рейтинги, книзі, проте, далеко від рекордів Ролінґ

В перший же день "Брісінгр" (Brisingr) молодого американського автора Крістофера Паоліні (Christopher Paolini) приніс результат у 45,000 проданих примірників у Британії. Ще перед тим, як новий твір потрапив на полиці книгарень, Waterstone – провідна мережа книжкових крамниць країни – передбачила, що його гарно зустрінуть прихильники Гаррі Поттера.

Це третя книжка серії "Спадщина" (Inheritance Cycle) про наїзника на драконі Ерагона та його коня Сафіру. На основі першої книги серії, "Ерагон", опублікованої, коли Паоліні було всього 19 років, зняли успішний голівудський фільм.

Представник Waterstone розповів у віторок, що "Брісінгр" не тільки підтверджує сподівання, а може стати лідером року за рівнем продажів, як серед дитячої літератури, так і серед літератури для дорослих.

Хоча 45,000 проданих за перший день примірників і дозволить книзі очолити рейтинг дитячих бестселлерів, ця цифра є мізерною у порівнянні з досягненнями "Гаррі Поттера". Сьома книга про маленького чарівника – "Гаррі Поттер і Смертельні реліквії" розійшлася накладом у 2,6 мільйони примірників першого ж дня лише в одній Британії.

Тобі Буен (Toby Bourne), менеджер Waterstone з літератури для дітей, називає книжки Паоліні надзвичайно захоплюючими і пророкує, що "Брісінгр" лідируватиме на цьогорічному книжковому ринку: "Як і творіння Джоан Ролінґ та Філіпа Пулмана, книги Паоліні є чудовими пригодницькими історіями, вони насичені різноманітними цікавими подіями і тримають у напрузі читачів усіх вікових категорій".