NiceDay Книги Новини Що читати під час кризи?

Що читати під час кризи?

Мода на книжки тісно пов'язана із нашим повсякденним життям

В Україні і Росії за "Капіталом" Маркса черга не стоїть. Може, наші співвітчизники вже звикли до постійних криз і те, що світу здається диким, ми сприймаємо як належне. Проте і в нас прокидається інтерес до книжок, що можуть порадити, заспокоїти чи просто подарувати кілька щасливих годин.

Журналісти КП до таких творів відносять фантастичний роман Андреас Ешбах під назвою "Випалено". Автор задається питанням: "Уявіть собі, що бензин коштуватиме більше 4 євро. Що це, кошмарний сон? Але так буде здаватися тільки спочатку. Бо нафтова ера не закінчується з останнім барелем. Вона закінчується раніше – коли почнуть споживати більше, ніж можна добути".

В основі сюжету – американська сімейна пара, яка купує чудовий будинок за смішні гроші, але, коли ціни на нафту злітають у гору, подружжя дізнається, що для обігріву їхнього дому треба чимало палива. В сюжеті, крім авантюрних поворотів, є і досить корисної інформації: звідки в землі береться нафта, чи відновлюються вже вироблені нафтові поля, як можна управляти світом, просто підвищуючи або знижуючи видобуток.

Популярними зараз стають так звані психологічні твори. Наприклад, книжку Ронди Берн "Таємниця" про те, як добитися успіху, зараз також охоче розкуповують. "Беруть добре, всім хочеться стати оптимістами" – каже касирка однієї з книгарень.

Не варто забувати про старого-доброго Теодора Драйзера, справжнього класика художньої літератури з економічним підтекстом. Його "Фінансист" – це справжня Біблія для людей, що працюють з грошима, вона вчить тримати удари долі.

У центрі сюжету – хлопчик, який починає з перепродажу мила, а з часом будує свою фінансову імперію. Це роман про людину, яка не здається ніде і ніколи. Навіть потрапивши у в'язницю, він відразу призвичаївся плести стільці по двадцять штук на день.

По-іншому свій життєвий шлях починає Дегні Таггарді з книги "Атлатн розпрямив плечі" авторки Айн Ренд – героїня успадковує залізницю. І тут влада приймає закон "Про рівні можливості", що не дає бізнесменам змоги заробляти багато грошей. Над процвітаючою Америкою нависає загроза. Тотальний дефіцит, не купиш навіть звичайної лампочки. Жменька олігархів ховається в таємному місці, де намагається побудувати свій ідеальний світ. Роман Айн Ренд, який тільки недавно з'явився на пострадянському просторі, в Америці за кількістю прочитувань поступається хіба що Біблії.


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо