Роман про єзуїта визнано найкращим

"Там, де Тигри у себе вдома" здобуває літературну премію "Медичі"

Лауреатом французької літературної премії "Медичі" цього року став Жан-Марі Бла де Роблес (Jean-Marie Blas de Robles) за роман "Там, де Тигри у себе вдома" (La ou les tigres sont chez eux), пише Lenta.ru .

Над романом "Там, де Тигри у себе вдома" письменник працював понад 10 років. В основі сюжету історія єзуїта Атаназа Кіршера, що жив у ХVII столітті. До "Медичі" Жан-Марі Бла де Роблес вже ставав лауреатом Гранд-Прі Французької академії за збірку новел, випущену в 1982 році.

Премії "Медичі" за найкращий іноземний роман удостоєний швейцарець Ален Клод Сульцер (Alain Claude Sulzer), що пише німецькою мовою, за роман "Красивий хлопець" (Un garcon parfait). Найкращим есе визнано "Дух Ворхола" (Warhol Spirit) Сесіля Гілберта (Cecile Guilbert).

Премія "Медичі" була створена 1958 року Жан-П'єром Жіроду (Jean-Pierre Giraudoux) – драматургом, поетом і письменником. Він вважав, що Гонкурівська премія і Гранд-прі Французької академії незаслужено обходять стороною авангардних письменників.

Спочатку нова премія орієнтувалася на представників жанру "нового роману". Пізніше коло авторів, які ставали лауреатами премії, розширилось. Необхідною залишалася тільки одна умова – премію вручають "автору роману або оповідання, ім'я якого ще не відомо широкому колу читачів, але який, безсумнівно, має непересічний талант".

Крім премії автору найкращого роману, "Медичі" вручають також за найкращий іноземний твір і за есеїстику. Лауреатами за іноземний твір у різні часи ставали Умберто Еко, Мілан Кундера, Доріс Лессінг, Хуліо Кортасар, Філіп Рот, Орхан Памук.