Премія "за відвагу"

children_lindg

Палестинському культурному центру вручили премію Астрід Ліндгрен

Палестинську освітню і культурну організацію "Інститут Таміра" нагороджено літературною премією Астрід Ліндгрен за 2009 рік. Грошова частина премії складає п'ять мільйонів шведських крон (578 тисяч доларів або 445 тисяч євро). Нагородження відбудеться 2 червня, приз вручить принцеса Королівства Швеція Вікторія.

Цікаво, що в 2002 році принцеса Вікторія призналася в інтерв'ю новинній службі ВВС, що страждає дислексією і не вміє читати. В ході цього інтерв'ю старша дочка короля Карла XVI Густава і королеви Сильвії також розповіла про те, що з раннього дитинства однокласники знущалися з неї через хворобу.

"Я звикла думати, що я дурна і не можу нічого робити швидко. Моїм однокласникам це здавалося смішним, а я страждала. Коли у тебе проблеми з читанням і орфографією, тобі доводиться прикладати більше зусиль. На перший погляд це може показатися дрібницею, але це не так", - цитувало видання слова Вікторії.

До заслуг "Інституту Таміра" зараховано "наполегливість, відвагу і винахідливість", з якими ця організація працює з дітьми та підлітками на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа.

За правилами фонду Астрід Ліндгрен премія може присуджуватися письменникам, поетам, художникам чи організаціям, які працюють з дітьми та пропагують культуру читання.

За інформацією: Lenta.ru , NEWSru.ua