Не стало Моріса Дрюона

maurice_druon

Відомого французького письменника, політика, діяча руху опору

Знаменитий французький письменник і політик, член Французької Академії Моріс Дрюон (Maurice Druon) помер у вівторок, 14 квітня. Про це повідомила постійний секретар Французької академії Елен Каррер д'Анкос.

Моріс Дрюон не дожив декілька днів до 91-річчя – він народився в Парижі 23 квітня 1918 року. Походив з родини з російськими коренями і багатими літературними традиціями. У 1966 році став членом Французької академії і був її постійним почесним секретарем.

Моріс Дрюон – один з найвідоміших сучасних французьких письменників, "живий класик" французької літератури. Вперше почав публікуватися у вісімнадцятирічному віці. З 1937 по 1939 рік – студент факультету політичних наук Паризького університету. Після закінчення в 1940 році військової школи в місті Сомюр отримав військове звання офіцера кавалерії. Моріс Дрюон брав участь в боях із захисту Франції від фашистів. Після поразки Франції демобілізувався і залишився в неокупованій зоні.

Брав участь у французькому Опорі. У 1942 році інкогніто через Іспанію і Португалію перебрався до Лондону, де приєднався до створеного Шарлем де Голлем руху "Вільна Франція". Став одним з його близьких соратників. Займався в штабі питаннями інформації. Одночасно був фронтовим кореспондентом французьких і союзницьких військ. Разом з Джозефом Кесселем написав "Пісню партизанів" (Le Chant des partisans), що стала гімном французьких антинімецьких повстанців.

У 1973 – 1974 роках, за президента Жорже Помпіду, Дрюон займав посаду міністра культури Франції.

З 1946 року Моріс Дрюон присвячує себе літературній діяльності. У 1948-му опубліковано перший великий твір письменника – "Сильні світу цього" (Les grandes familles), за який в тому ж році він був удостоєний престижної Гонкурівської премії. У 1966, 1998 і 2000 роках за успіхи в літературній творчості удостоєний премій Принца Монако, Сен-Сімона і д'Обіне відповідно.

Дрюон написав понад 50 романів, драматургічних поем і п'єс, у тому числі добре відомий історичний цикл "Прокляті королі" , що приніс йому всесвітню славу і популярність.

Данину пам'яті письменника у вівторок віддав президент Франції Ніколя Саркозі.

Моріс Дрюон став одним з 75 володарів Великого хреста ордену Почесного легіону – вищої державної нагороди Франції. Удостоєний високих державних нагород Аргентини, Бельгії, Бразилії, Великобританії, Греції, Італії, Лівану, Марокко, Мальти, Мексики, Монако, Португалії, СРСР (орден Дружби народів), Сенегалу, Тунісу.

за матеріалами: korrespondent.net та ін.