Нарешті лідируємо!

library

В книгарнях українська книжка стала популярніша за російську

Українці почали віддавати перевагу не російській, а вітчизняній книжковій продукції, пише тижневик "Коментарі". За словами директора дистриб’юторської компанії "Саміт-книга" Ігора Степуріна, структура продажів компанії свідчить, що споживач зорієнтувався на українську книгу.

Це, на його думку, пов’язано з тим, що російські видавці стали випускати менше книжок і підняли ціни на них до захмарних висот. За його словами, такі великі видавництва як "Эксмо", АСТ переносять книгу в сегмент елітарного продукту. В рейтингах продажів книготорговельних мереж російська література практично відсутня.

Таку позитивну динаміку особливо відчули ті, хто розширив асортимент книжкової продукції. Таких видавництв, за даними Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, близько 15%. Ще 25% українських видавництв принаймні змогли зберегти наклади й асортимент на докризовому рівні.

За словами Костянтина Клімашенка, власника мережі "Книжковий супермаркет", із жовтня 2008 року кількість найменувань у магазинах мережі збільшилась на 25%. На його думку, це дозволило утримати падіння обороту на рівні 15%. Без розширення асортименту оборот упав би на 40–45%.

Однак, щоб скористатися з такої загалом сприятливої ситуації на ринку, українським видавцям потрібні обігові кошти, за рахунок яких можна і далі розширювати асортимент.

За словами президента УАВК Олександра Афоніна, окремі банки вже готові кредитувати комерційні видавничі проекти, але вимагають, щоб видавець і поліграфіст обслуговувалися в їхньому ж банку.

За інформацією: NEWSru.ua