NiceDay Книги Новини Найбільший грошовий приз за дебютний роман

Найбільший грошовий приз за дебютний роман

Прем’єр-міністр Австралії Кевін Рудд з допомогою експертів обрав переможців книжкової премії

Дебютний роман колишнього прибиральника переміг літературних важковаговиків Томаса Кенілі (Thomas Keneally) і Девіда Мелауфа (David Malouf) у боротьбі за головну нагороду в галузі художньої літератури, котру запровадив австралійський прем’єр-міністр.

Ці нагороди голова уряду Австралії Кевін Рудд встановив, щоб відзначати найзначніші творчі досягнення сучасних авторів. Вони є найгрошовитішими книжковими преміями країни. За найкращий художній і нехудожній твір вручаються чеки по 100,000 австралійських доларів, які до того ж не обкладаються податками. Рудд самостійно обрав переможців з коротких списків по сім заголовків.

Дія роману "Війна служителя зоопарку" (The Zookeeper's War) лауреата нагороди Стівена Конте (Steven Conte) розгортається у напруженому, пошарпаному війною Берліні 1943 року. Центральні дійові особи – австралійська жінка ті її чоловік-німець – директор Берлінського зоопарку. Критики оцінили "захоплюючий сюжет" та "етичну значимість" книги і назвали Конте "новим голосом" австралійської художньої літератури.

Письменник, якому зараз 42 роки, поєднував свою творчу діяльність із працею барменом, водієм таксі, книжковим оглядачем, а також прибиральником у Брюсселі і офіціантом в Корнуолі – під час подорожі автостопом по Європі.

Нагорода в галузі нехудожньої літератури також принесла розчарування головним претендентам – Кліву Джеймсу (Clive James) із його розхваленою "Культурною амнезією" (Cultural Amnesia) та Герману Гріру (Germaine Greer) із високо оціненою критиками "Дружиною Шекспіра" (Shakespeare's Wife). Приз отримав історик Філіп Джонс (Philip Jones) за працю "Охра та іржа: артефакти та зіткнення на австралійському кордоні" (Artefacts and Encounters on Australian Frontiers). Книжкові експерти назвали її "спробою розплутати одвічні соціальні проблеми, що стоять перед сучасною Австралією". Як зазначили критики, книга Філіпа Джонса переважила решту завдяки "глибині та масштабності аналізу,а також простоті та витонченості прози".

Прем'єр-мінісрт розповів, що отримав заряд натхнення від сучасної австралійської літератури. "З нетерпінням чекаю на нових переможців у наступному році" - заявив він.


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо