Могилу Гоголя відновлять

gogol_mogila

Письменник хотів, щоб усе було згідно із православними канонами

Відновлення первинного вигляду могили Миколи Гоголя стане в Росії однією з найважливіших подій святкування 200-річного ювілею письменника.

Пам'ятник роботи скульптора Томського, який зараз встановлено на могилі Гоголя на цвинтарі Новодівочого монастиря, перенесуть, а на його місці відновлять той надгробок, який було в 1931 році демонтовано під час повторного поховання з цвинтаря Свято-Данилова монастиря.

Спочатку Гоголя поховали в Свято-Даниловому монастирі. Там на його могилі стояв камінь-голгофа, увінчаний бронзовим хрестом. Після того, як прах письменника було перезахоронено на цвинтарі Новодівочого монастиря, на його могилі встановили пам'ятник роботи Томського.

Сам Гоголь заповідав, щоб його надгробок виглядав відповідно до православних канонів. Щопрада,  первинний вид надгробка неможливо повернути до ювілею Гоголя, який народився 1 квітня, через холодну погоду такі роботи краще проводити влітку.

"Я чув версію, що камінь з могили Гоголя було перенесено на могилу Михайла Булгакова, але експертиза не проводилася", - розповів міністр культури РФ Андрєй Бусигін. За його словами, у будь-якому випадку "камінь з могили Булгакова ніхто забирати не буде".

Міністр додав, що буде споруджено новий надгробок за зображеннями первинного вигляду могили Гоголя, для цього проведуть тендер, оскільки встановлення здійснюватиметься на державні гроші.

Нагадаємо, що в Україні також готуються до 200-ліття українсько-російського класика. У вересні пам'ятник письменникові було відкрито в Миргороді.

За інформацією: NEWSru.ua