NiceDay Книги Новини Леонід Парфьонов представив перший том енциклопедії "Намедні"

Леонід Парфьонов представив перший том енциклопедії "Намедні"

Книжці пророкують не менший успіх, аніж її телевізійному аналогу

Перший том енциклопедії повсякденного життя СРСР за останні 40 років – "Намедни. Наша эра. 1961-1970" – представив у понеділок журналістам її автор, телеведучий, відомий своїм циклом телепередач, Леонід Парфьонов.

Пояснюючи ідею створення книги, він розповів: "Радянщина нікуди не ділась, це не ретро, вона жива, нехай з іншим розмахом, з іншим масштабом, але внутрішня суть збереглася".

При цьому, як зазначив автор, в книзі зібрано набагато більше інформації, ніж було у телепроекті. "Обсяг тексту разів у п'ять більший, - повідомив він. - Телебачення сильно обмежувало нас у часі. Крім того, у виданні є низка тем, яких не було в телепроекті взагалі: від діафільмів – до втечі Нурієва".

Кожен рік, за словами Парфьонова, "дає близько 15 "феноменів", які надовго залишаються в пам'яті". Наприклад, цьогоріч, на його погляд, такою подією є поява iPhone або обрання президентом США Барака Обами. Ці події з одного боку інноваційні, а з іншого – знаходять продовження і якось позначаються на подальшому розвитку цивілізації.

Як розповів автор, створювати книгу було нелегко. "Деякі речі писалися дуже важко. Наприклад,"косигінська реформа". Є проблеми, які легше вирішуються на телебаченні: писати про фільм, про естраду, про аудіовізуальну маскультуру дуже важко", – пояснив він.

При зборі інформації Парфьонов звертався як до ЗМІ того часу, так і до першоджерел, переглядав випуски теленовин. Коли автор опрацьовував 60-ті роки, він спирався на публікації в "Комсомольській правді", досліджуючи 70-ті - на "Літєратурную газєту".

"Важливо не тільки знайти джерело, але й виявити та зрозуміти контекст того часу", – каже письменник-тележурналіст. Для першого тому було відібрано більше тисячі унікальних ілюстрацій. При цьому навіть був створений блог в інтернеті, куди звичайні люди надсилали свої фотографії з особистих архівів, дембельських альбомів тощо.

Всього у намірах російського журналіста випустити 4 томи книги. Робота над другим томом, за словами Парфьонова, вже триває. Вартість першої книги, яка вже надійшла у продаж, становить 150-180 гривень.

За матеріалами podrobnosti.ua


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо