Ле Карре хотів стати радянським шпигуном

Британський письменник визнав, що вагався, чи не співпрацювати із радянською розвідкою

Британський письменник Джон Ле Карре, автор популярних політичних детективів "Шпіон, який вернувся з холоду", Вірний садівник" тощо) визнав, що коли працював таємним агентом англійської корони, вагався, чи не співпрацювати із радянською розвідкою.

В інтерв’ю газеті „The Sunday Times” 76-річний письменник розповів, йому було цікаво, що знаходиться по інший бік залізної завіси. "Мене не спокушувала ідеологія. Коли працюєш шпигуном, то все ближче і ближче стаєш до кордону. А в один момент залишається зробити малий крок – і відкриється решта" - сказав письменник.

Ле Карре, справжнє ім’я якого Девід Корнуел, почав працювати на англійську розвідку 1949 року. Колишній шпигун не приховує своєї неприязні щодо зовнішньої політики США. У відкритому листі до американців у 2004 році він закликав усунути з посади Джорджа Бушу через те, що той розв'язав війну в Іраці.

Також гучним був конфлікт письменника із іншим британським автором Салманом Рушді. Вони активно пересварювались на шпальтах The Guardian, звинувачуючи один одного у найрізноманітніших гріхах. Свого часу Ле Карре також робив нападки на Владіміра Набокова через те, що його роман "Лоліта" начебто викликає спалахи педофілії.