NiceDay Книги Новини Космічний письменник

Космічний письменник

kadenyuk

Леонід Каденюк написав книжку про свій політ у космос

Перший український космонавт Леонід Каденюк презентував книжку "Місія – космос" – своєрідну розповідь-спогад про політ у складі міжнародного екіпажу космічного корабля "Колумбія" 1997 року. Захопливі описи, факти з життя екіпажу та власні переживання автора занурюють читача у позаземний світ.

Про перший політ людства у космос Леонід Каденюк дізнався ще в 10-річному віці, коли мріяв про романтику безмежних просторів. Проте шлях до космосу був непростим. Спочатку юнак навчався у Чернігівському вищому військовому авіаційному училищі, працював льотчиком-інструктором.

Згодом Леоніда Каденюка відібрали до загону космонавтів, де він пройшов підготовку загальнокосмічну та льотчика-випробовувача, він вивчав медицину, біологію, астрономію, геологію, екологію.

Політ першого українського космонавта тривав більше 15 діб."Я хотів поділитися унікальною інформацією, яку дізнався під час перебування на космічній орбіті",– каже Леонід Каденюк.

Космонавт детально описує етапи польоту — від старту і виходу на орбіту до повернення на Землю, наукові дослідження, власні враження, ділиться роздумами про Всесвіт, місце в ньому планети Земля та людини.

Цікаво, що під час польоту Леонід Каденюк проводив експерименти з рослинами, запилював сою та рапс в умовах невагомості. До нього долучилися школярі з Америки та України, які здійснювали досліди в прямому ефірі. А космічна місія, за словами автора, дала йому змогу глибше зрозуміти й оцінити земні проблеми людства.

"Місія – космос" вийшла 2000 накладом за фінансової підтримки української громади в Данії. "Мені дуже хочеться, щоб той, хто прочитає цю книжку, немовби побував у космосі. Я буду радий, якщо читач замислиться над своїм буттям на планеті Земля, відчує відповідальність за неї і за все, що на ній живе", – зазначив Леонід Каденюк.

За інформацією: Хрещатик


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо