Книжки, які надихають

to_kill_a_mockingbird

Найбільшої наснаги додає "Вбити пересмішника" Гарпера Лі

Портал OnePoll.com провів опитування, щоб визначити книги, які більше всього надихають читачів. Перше місце в списку зайняв роман "Вбити пересмешніка" Гарпер Лі. Твір про боротьбу з расизмом в Америці часів Великої депресії обійшов Біблію, яка зайняли друге місце.

При цьому тиражі "Вбити пересмешніка" становлять 30 млн, а Біблія з 1815 року була продана в кількості 2,5 млрд примірників.

У топ-10 потрапили також щоденник Анни Франк, біографія Нельсона Мандели, роман Алекса Гарланда "Пляж", за яким було знято фільм з Леонардо Ді Капріо, і "Над прірвою у житі" Селінджера.

Нагадаємо, в минулому році роман "Вбити пересмешніка" англійські читачі назвали найкращим світовим твором.

Твір, опублікований 11 червня 1960 року, миттєво став бестселером, а в 1961 році отримав престижну Пулітцерівську премію. З тих пір було продано 30 мільйонів екземплярів цієї книги. У 1999 році "Убити пересмешніка" став, відповідно до результатів опитування американського "Бібліотечного журналу", "Найкращим романом сторіччя".

Популярності роману сприяло завоювання "Оскара" фільмом зі знаменитим голлівудським актором Грегорі Пеком - у ньому він зіграв адвоката Аттікуса Фінча, що захищає негра, якого звинувачено у зґвалтуванні білої жінки.

Так виглядає десятка книг, що найбільше надихають читачів за версією порталу:
1. "Вбити пересмешніка", Гарпер Лі
2. Біблія
3. "Дитина, про яку говорили "воно", Дейв Пельцер
4. "Чоловіки з Марса, Жінки з Венери", Джон Грей
5. "Щоденник Анни Франк", Анна Франк
6. "1984", Джордж Орвелл
7. "Довгий шлях до свободи", Нельсон Мандела
8. "Пляж", Алекс Гарланд
9. "Дружина мандрівника в часі", Одрі Ніффенеггер
10. "Над прірвою у житі", Джером Селінджер

За інформацією: NEWSru.com