NiceDay Книги Новини Європейська онлайн-бібліотека не витримала напливу відвідувачів

Європейська онлайн-бібліотека не витримала напливу відвідувачів

Автори проекту навіть не надіялись на такий успіх

Нова електронна бібліотека, яку відкрив Європейський Союз, стала жертвою власного успіху. Бібліотеку були змушені закрити через кілька годин після того як користувачі отримали до неї доступ, пише Бі-Бі-Сі .

Якщо ви зайдете на Europeana.eu, сподіваючись побачити Мону Лізу або рукописи Моцарта, приготуйтеся побачити повідомлення: "Ми робимо все можливе, щоб перезапустити бібліотеку, сайт буде доступним десь у середині грудня".

Причиною такого кроку стало більше десяти мільйонів запитів на годину, а це вдвічі більше, ніж очікували, і в двадцять разів більше, ніж зазвичай отримують європейські сервери.

"Тисячі користувачів одночасно шукали Мону Лізу, – пояснює речник Європейської комісії. – Це доводить, що європейська культура настільки популярна, як ніхто навіть і не мріяв."

Наразі системні адміністратори подвоюють кількість серверів і планують поступово відновити роботу бібліотеки. В четвер найбільше запитів до електронної бібліотеки надійшло з Німеччини. Чотири відсотки американців поцікавилися європейською культурою.

Європейський Союз запустив електронну бібліотеку Europeana, яка надає доступ до мільйонів елементів європейської культури. Використовуючи найновіші технології, Європа планує зібрати мільйони цифрових об'єктів – фотографії, картини, музичні файли, друковані матеріали, фільми і, звичайно, книжки.

Автори проекту планують до 2010 року, розмістити на сайті близько 10 мільйонів праць. Це приблизно 1% книжок, які знаходяться у європейських бібліотеках. Кількість робіт має зрости до 4% у 2012 році. На противагу цифровій бібліотеці, пошукова система книжок Google, яка побачила світ у 2004 році, нараховує у своєму активі 7 мільйонів книжок.

Нинішня версія сайту Europeana, в яку вкладено 2,5 мільйони євро, складається з більш ніж двох мільйонів цифрових матеріалів, зібраних з понад тисячі музеїв, бібліотек, галерей та архівів. Серед них користувачі мають доступ до таких видатних робіт, як "Божественна комедія" Данте, епопеї Гомера, або рукописів Бетховена.


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо