Гонкурівську премію отримав афганський письменник

"Сінге сабур – Камінь терпіння" став першим твором Атіка Рахімі, який він написав французькою мовою

Найпрестижнішу літературну премію Франції – Гонкурівську – було вчора вручено представникові Афганістану. Нею удостоїли письменника і кінематографіста, що зараз проживає у Франції, Атіка Рахімі.

Журі Гонкурівської премії визнали, що його роман "Сінге сабур – Камінь терпіння", написаний французькою мовою, перевершує твори всіх інших кандидатів. З десяти учасників журі за твір письменника, що має подвійне афгано-французьке громадянство, проголосувало семеро чоловік.

Атіку Рахімі, якому зараз 46 років, покинув Афганістан ще у вісімдесяті роки і переселився до Пакистану. Потім попросив політичного притулку у Франції. За час своєї письменницької діяльності з 2000 року він випустив чотири великі твори. Удостоєний "Гонкура" роман - перша його книга французькою мовою. Критики відзначають високу майстерність володіння автором іноземною мовою і вважають, що "Камінь терпіння" гідний порівняння з найкращими творами французької літератури.

Роман письменника написано у формі розповіді жінки-афганки, яка оповідає про своє непросте життя. У центрі розповіді – її звільнення від гніту чоловіка, релігії та застарілих норм, що їх нав'язує суспільство. Свою розповідь жінка веде біля ліжка вмираючого чоловіка.