NiceDay Книги Новини Цензура від Amazon

Цензура від Amazon

amazon

Інтернет-магазин звинуватили у книжковій цензурі

Провідний американський інтернет-магазин Amazon.com опинився під шквалом критики у зв'язку з тим, що десятки тисяч книг виявилися виключені з його каталогу.

За заявою компанії, причиною стала помилка при складанні каталогів, однак і автори, і читачі звинуватили Amazon в спробі введення цензури: багато із "зниклих" книг відрізняються "дорослим" змістом, в тому числі лесбійською та гомосексуальною тематикою.

Лише кілька днів тому незадоволеним користувачам порталу пояснювали, що книги були вилучені з пошуку та списків бестселерів "з урахуванням інтересів всієї клієнтської бази". А потім компанія відмовилася від цих слів, заявивши, що ніколи такої політики не проводила. Amazon тепер заявляє, що причиною зникнення 57,310 назв з рейтингових списків став комп'ютерний збій.

Як розповів Крейг Сеймур, автор книги "Все, що я міг оголити: моє життя в стриптиз-клубах гей-Вашингтона", в лютому його поставили до відома про те, що його твір зі списків вилучено, оскільки класифікується як книга "для дорослих" . В результаті книга зникла зі списків і не виявляється в пошуку.

Джанет Вінтерсон, автор книги "Апельсини - не єдиний фрукт", яку вже відновили у списках Amazon, сказала в інтерв'ю газеті Guardian: "Я взагалі терпіти не можу категоризації, по-моєму, це абсолютно зайве. Але якщо Amazon таким чином намагається винести якесь моральне судження, це вже серйозніше, і, зрозуміло, з таким підходом слід розібратися".

У числі "зниклих" виявилася і книга "Місто і стовп" Гора Відала, який з цього приводу зауважив: "Що за дитячі ігри? Чому б їм просто не спалювати ці книги? Так було б ефективніше, і картинка по телебаченню була б відмінна" .

Представники Amazon повідомляють, що робота по виправленню "прикрої помилки" вже ведеться.

Такі книги, як "Місто і стовп" Гора виду та "Моя горизонтальна життя" Челсі Гендлер вже відновлені в списках читацьких симпатій, але цифри їх продажу до сих пір відсутні. Ці цифри важливі для авторів, оскільки впливають на те, як з'являються книги в результаті пошуку по сайту.

На адресу компанії складено петицію, яку підписало вже близько 10 тисяч користувачів. Вони вимагають від Amazon відповіді з приводу того, що представляється їм подвійним стандартом в підході до літератури.

Ситуація, яка склалася навколо цього питання, також демонструє, наскільки потужною силою стала Amazon в книговидавничій справі: цей інтернет-магазин здатний як вивести книгу в бестселери, так і її "поховати".

За інформацією: Бі-Бі-Сі


 

Книжкові рецензії

istanbul_pamuk Стамбул. Місто спогадів"  – Орхан Памук
Екзотична екскурсія містом, де зіштовхнулися Схід і Захід
sylmarulion_tolkin " Сильмариліон" – Дж. Р. Р. Толкін
Велична історія прадавніх часів.А вам цікаво, що було до появи Персня?
the_godfather_piuzo "Хрещений батько" – Маріо П'юзо
22 тижні роман не сходив із першого місця списку бестселлерів за версією газети "Нью-Йорк Таймс"

Бестселери

1.

Молоко з кров`ю

Люко Дашвар

КСД

2.

Казки барда Бідла
Джоан Ролінґ

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

3.

Москалиця
Марія Матіос

Піраміда

4.

Гамлет, принц данський
Вільям Шекспір

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

5.

Поштамт
Чарльз Буковскі

Факт

6.

Родом із КГБ. Система Путіна

Елен Блан

Темпора

7.

Село не люди
Люко Дашвар

КСД

8.

Ave, Europa!
Оксана Пахльовська

Пульсари

9.

Notre Dam D'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Забужко Оксана

Факт

10.

Алеф
Борхес Х. Л.

Фоліо