Півтора століття по тому

napoleon

У бібліотеку США повернуто книгу, викрадену під час громадянської війни

Через 145 років до університетської бібліотеки американського штату Вірджінія повернуто книгу, викрадену одним з солдатів армії Півночі за часів громадянської війни.

Всі ці роки книга про військові походи Наполеона, написана французьким автором Нап'єром в 1842 році, переходила з рук в руки нащадків солдата, а кілька років тому була подарована другу сім'ї.

Житель американського штату Іллінойс Майк Дау був настільки вражений долею книги, що пообіцяв собі обов'язково відшукати її початкового власника. Позначки на титульному аркуші допомогли визначити, що книга була взята з коледжу імені Джорджа Вашингтона, перейменованого в Університет імені Вашингтона і Лі.

Як розповіла співробітниця студентської бібліотеки, в 1864 році коледж був розграбований і спалений, і тому було загублено багато унікальних творів.

"Ми були невимовно раді отримати назад те, що має таку багату історію, - відзначила співробітниця університету. – Для нас вона є тим більше безцінною, адже має давній зв'язок з університетом". При цьому вона додала, що "ми були б щасливі отримати і решту книг".

за інформацією: newsru.com