До в'язниці за комікси

metro_comics

Мистецтво і велика політика по-єгипетськи

Два роки ув'язнення загрожують єгипетському автору коміксів та його видавцеві . Згідно з  обвинувачувачами, опублікована в минулому році книга коміксів Metro порушує „суспільні принципи пристойності”.

Центральний персонаж Metro – молодий єгиптянин Шіхабі, (Shihabie), який, не зважаючи на хорошу роботу, потрапляє в борги і робить наліт на банк, викрадені гроші ховаючи у тунелі метро. Згодом головний герой знайомиться з молодою журналісткою Діною, з якою крутить роман.

У коміксі, крім кримінальної інтриги, міститься також любовна лінія, еротична сцена, трохи лайки, насилля і пересудів на політичні теми. Авторові Магді Ель Шафі (Magdy El Shafee) та видавцеві Мохаммеду Ель-Шаркаві (Mohammed El-Sharqawy) загрожує стаття 178 єгипетського кримінального кодексу, що зазвичай застосовується для боротьби з порнографією.

Справі передували реквізиція тиражу коміксів та арешт власника видавництва за участь в демонстрації опозиції.

За обвинуваченнями стоїть контроверсійний єгипетський юрист Саліх аль Дірбаші (Salih al Dirbaszi), що, як стверджує Шафі, використовує такі переслідування для реклами своїх послуг. Дірбаші був одним з обвинувачувачів у гучному процесі 2006 року, коли було засуджено редактора газети Ad Dustur за наклеп на президента Мубарака.

Ахмед Раджеб (Ahmed Ragheb), юрист, що допомагає звинуваченим, стверджує, що претензії Феміди абсурдні і протирічать єгипетській конституції, яка гарантує авторам свободу слова. Пікантності справі додає той факт, що захист має намір закликати як свідка єгипетського міністра культури Фарука Хосні (Farouk Hosny), який є не тільки чиновником, але також художником і кандидатом від Єгипту на посаду голови ЮНЕСКО.